İnter Yapı & İzolasyon
UKS Yapı Kimyasalları - Mantolama (Isı Yalıtım Sistemleri)

UKS Mantolama

UKS Yapı Kimyasalları - Mantolama (Isı Yalıtım Sistemleri)

UKS Yapı Kimyasalları

UKS Yapı Kimyasalları - Winroof - Su Yalıtım Elemanları

Onduline Avrasya

Çatı Kaplama Malzemeleri - Kiremit Altı Yalıtım - Su Yalıtımı - Yeşil Çatılar - Yalıtım Koruyucular

XPS Isı Yalıtım

Duvar İçten Isı Yalıtımı - Duvar Dıştan Isı Yalıtımı (Mantolama) - Giydirme Cephe Uygulamalarında

ISONEM BE 90 Likit membran

BE 90Sürüldüğü zaman yüzeyde kuruyarak eksiz ve su geçirimsiz bir katman oluşturan boya kıvamında polimer esaslı su yalıtım ürünüdür. Su bazlıdır, solvent içermez. Kuru yada nemli temiz yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. İçerisindeki özel polimerler sayesinde UV den ve güneş ışınlarından etkilenmez. Güneş ışınlarını %80 yansıtarak aşırı ısınmayı önler. Yapışma mukavemeti oldukça yüksektir. Kir tutmaz uzun yıllar ilk günkü halini ve rengini korur. Yanıcı değildir, zift, bitüm ile uyumlu değildir. Bu tür zeminlerin yalıtımında ISONEM BE 89 likit kauçuk kullanılması önerilir.
ISONEM BE 90 beyaz renkte ve istenildiğinde renklendirilen bir üründür. %250 elastiktir.

Kullanım alanları

  • Eski ve yeni çatılarda, derelerde
  • Saç, galvaniz, çinko kaplı çatı veya oluklarda,
  • Baca dibi ve duvar diplerinde
  • Dış duvarlarda, parapetlerde


Kullanım Şekli
Yalıtım yapılacak zemin mutlaka temiz, kuru yada az nemli olmalıdır. Yüzeyde varsa kir, çamur, pas veya yağ gibi maddeler mutlaka temizlenmelidir. Tuz kusması görülen yada negatif taraftan su akıntısı olan yerlerde kullanılmaz. Eğer uygulama yapılacak yüzeylerde çatlak ve tamiratlar varsa ve pahlar yapılacaksa ISONEM M 03 elastik harçla yalıtımdan önce yapılmalıdır. Özellikle büyük açıklıklı ve ısı yalıtım döşenmiş zeminlerde, kısaca çatlama olasılığı olan hareketli zeminlerde 75 gr sıva filesi takviyeli yapılmasını öneririz. Yalıtım yapılacak alanda dilatasyon var ise önceden ISONEM A 4 elastik dolgu ile dilatasyon yalıtımı yapılmalı sonradan yalıtıma geçilmelidir. ISONEM BE 90 kullanıma hazırdır sadece kapağı açıldıktan sonra ve uygulamadan önce homojen bir şekilde karıştırılmalıdır.

Astar uygulaması:
Uygulama yapılacak bütün yüzeyler önceden 1:10 su ile karıştırılmış ISONEM BE 90 ile astarlanmalıdır. Astar uygulaması sert bir fırçayla yapılmalıdır. Astar uygulaması yapıldıktan sonra 4 saat kurumaya bırakılmalıdır.

Yalıtım uygulaması:
Astarlanan yüzeye ISONEM BE 90 inceltilmeden iki kat halinde 4 saat arayla sürülür. Sürülen yalıtım uygulaması 4 saat süreyle yağmura ve suya karşı korunmalıdır. + 5CC nin altında ya da ıslak ve donmuş zeminlerde uygulama yapılmamalıdır. Özellikle düz çatılarda yapılan uygulamalarda doğru ve yeterli eğimin verilip verilmediği kontrol edilmelidir. Yeteri kadar su giderinin mevcut olması ve çatıda ya da terasta hiçbir şekilde su göllenmesinin olmamasına dikkat edilmelidir.

Sarfiyat: 1kg/m² (astar + 2 katta) 
Ambalaj: 20 Kg. teneke kova 
Depolama: Kuru ve serin ortamda X2 ay

İnter Yapı & İzolasyon

Çözüm Ortaklarımız

İnter Yapı & İzolasyon temsilcisi olduğu, bayiliğini yaptığı tüm firmalar.

Ürünlerimiz

İnter Yapı & İzolasyon bünyesinde satışı yapılan tüm ürünler.

Bize Ulaşın

Satış ofisimiz nerede? Tüm ulaşım bilgilerimiz için tıklayın!

İnter Yapı & İzolasyon Kalite Belgelerimiz